Deel Dit Bericht:

In Westerkwartier herdenken we op 4 mei onze oorlogsdoden. Elk jaar vieren we op 5 mei we onze vrijheid. En elk jaar luisteren we naar de indringende verhalen over de oorlog. En elk jaar vertellen we de verhalen aan onze kinderen om ze mee te geven: nooit meer oorlog.

Op 24 februari 2022 brak in ons vrije Europa weer oorlog uit. Rusland viel Oekraïne binnen. We zijn verbijsterd, boos en bang. De fractievoorzitters van alle partijen in de gemeenteraad van Westerkwartier en het college van Burgemeester en Wethouders spreken hun steun uit aan Oekraïne en aan de internationale oproep aan Rusland om deze oorlog onmiddellijk te beëindigen. Het verzet van Oekraïne tegen de inval door het grote Rusland is bewonderenswaardig. Ook heldhaftig is het verzet van gewone Russen die demonstreren tegen deze oorlogswaanzin.

De komende dagen zal de gemeente Westerkwartier als uiting van de solidariteit met Oekraïne haar nationale kleuren geel/blauw een plek geven in onze gemeente.

De gemeenteraad en het college van B en W van de gemeente Westerkwartier,

 • Ytsen van der Velde, VZ Westerkwartier
 • Peter Holsappel, ChristenUnie
 • Geertje Veenstra, CDA
 • Klaas-Wybo van der Hoek, GroenLinks
 • Sandra de Wit, PvdA
 • Mattheus Gorter, VVD
 • Harry Stomphorst, Sterk Westerkwartier
 • Rogier van ‘t Land, D66
 • Chris Veeze, 50Plus
 • Geertje Dijkstra, wethouder
 • Pieter van der Zwan, wethouder
 • Hielke Westra, wethouder
 • Elly Pastoor, wethouder
 • Ard van der Tuuk, burgemeester

| Foto & Persbericht Gemeente Westerkwartier |

error: © NiekerkNieuws.nl 2022-2023 | Onze beelden zijn auteursrechtelijk beschermd!