Gemeente Westerkwartier gaat aan de slag met het organiseren van activiteiten voor jongeren op het gebied van gezonde leefomgeving

Deel Dit Bericht:

Westerkwartier – De gemeente Westerkwartier wil zich samen met jongeren, het onderwijs, sportverenigingen, welzijnsorganisaties, lokale partijen en ondernemers inzetten voor een gezonde omgeving voor de jeugd. Dit gaan ze de komende jaren doen met de JOGG (Gezonde Jeugd, Gezonde Toekomst) -aanpak. JOGG is een lokale, wijkgerichte, integrale en duurzame aanpak rondom jongeren en hun ouders/verzorgers en omgeving. Het doel is meer gelijke kansen op meer gezonde jaren in een omgeving die gezond gedrag stimuleert.

Wethouder Elly Pastoor: “De jeugd heeft de toekomst. Het is een cliché, maar o zo waar. En dat geldt dus ook voor de jeugd in Westerkwartier. Wij vinden het dan ook heel belangrijk dat onze kinderen goed en gezond kunnen opgroeien en willen er alles wat in ons vermogen ligt aan doen om dat voor elkaar te krijgen.’’

‘’Met de JOGG-aanpak kunnen we in onze gemeente verder werken aan de doelen en ambities op het gebied van een gezonde leefstijl en gezonde leefomgeving. Graag doen wij dat samen met de jongeren en met de input van de jongeren. Ik roep alle jongeren t/m 23 jaar op om op de website van de gemeente Westerkwartier de enquête  ‘hoe gaat het met de jeugd’ in te vullen. En om zich op te geven om mee te denken met het uitvoeringsplan JOGG-aanpak. Ga daarvoor naar www.westerkwartier.nl/enquete-voor-jeugd-middelbare-school.”

JOGG-aanpak in het Westerkwartier

In het Westerkwartier richten we ons met de JOGG-aanpak op alle kinderen en jongeren in de leeftijd van 0 t/m 23 jaar. Voor de leeftijd van 0 t/m 16 jaar is het doel om deze doelgroep te verbinden met het bestaande aanbod van sport- en beweegaanbieders. Voor de leeftijd van
16 t/m 23 jaar  kijken we naar nieuwe activiteiten en initiatieven die jongeren stimuleren om voldoende te bewegen, gezonde voeding te eten en voldoende water te drinken.

| Persbericht Gemeente Westerkwartier |

error: © NiekerkNieuws.nl 2022-2023 | Onze beelden zijn auteursrechtelijk beschermd!